PDAC 2018 Kongresi – mutlaka katılmanız gereken yılın madencilik etkinliği.

Dünyanın önde gelen maden arama ve madencilik kongresi, birbirinden seçkin konuşmacılar, kısa dersler, teknik oturumlar, yatırım fırsatları ve network kurma etkinliklerine bir kez daha ev sahipliği yapacak olan Toronto şehir merkezine geri dönmek için hazırlanıyor. Kanada Maden Arama ve Geliştirme Derneği'nin (PDAC) 2018 yılında 86. yılını kutlayan Uluslararası Kongre ve Fuarı , 4 - 7 Mart 2018 tarihleri arasında Metro Toronto Kongre Merkezi'nde (MTCC) gerçekleşecek.

PDAC Kongresi 2017'de, dünyanın dört bir yanından analistler, madencilik sektörü yöneticileri, jeologlar, maden arayıcıları, yatırımcılar, öğrenciler ve devlet görevlileri de dahil olmak üzere 130 ülkeden 24.000'den fazla katılımcıya ev sahipliği yapmıştır. PDAC Başkanı Glenn Mullan, "PDAC Kongresi, dünyada maden arama ve maden endüstrisini her yıl bir araya getirme konusunda üstünlüğü tartışılmaz yeteneği ile uluslararası alanda tanınan ve maden endüstrisi için ikonik olan bir olaydır" diyor. "Her Mart'ta, şirketler, hükümetler ve maden sektöründe yer alan paydaşlar etkinliğimiz için Toronto'ya geliyor ve bu çok gurur duyduğumuz bir şey". Aborijin Programı, Sermaye Piyasası Programı, CSR Etkinlik Dizisi, Kısa Dersler ve Teknik Program, sektörün geçmiş performansının nesnel bir incelemesini sağlayacak bir Açılış Oturumu ile birlikte geri dönüyor. "PDAC Kongresinin programlaması, küresel maden arama ve madencilik sektörünün karşı karşıya kaldığı mevcut ekonomi ve endüstri eğilimlerini, zorluklarını ve fırsatlarını yansıtıyor" diyor Mullan. "1.000'den fazla sergicisi ve eşsiz bir sosyal etkinlikler ve network kurma etkinlikleri serisi ile bu öğrenme fırsatları katılımcıların her sene yeniden katılmasını sağlayan şey." Dünyanın dört bir yanından Maden Bakanlarını bir araya getiren benzersiz bir etkinlik olan Uluslararası Maden Bakanları Zirvesi (IMMS) üçüncü yılında, 2018'de geri dönüyor. Bu etkinliğe, Dünya Ekonomik Forumu ile birlikte ev sahipliği yapılmaktadır ve bu etkinlik küresel maden topluluğunun açık bir müzakere yapması ve maden endüstrisini etkileyen tüm konularda çözüm üretmesi için önemli bir ortam sağlamaktadır. "PDAC Kongresi, uluslararası hükümetler ve madencilik faaliyetlerini denetleyen temsilciler de dahil olmak üzere, her yıl dünyadaki ülkeleri bir araya getirmekle tanınmaktadır" diyor Mullan. "IMMS özellikle, hükümetler için birbirlerine soru sormaları, öğrenmeleri ve bu bilgileri kendi ülkelerine geri götürerek uygulamaları için bir fırsattır."

PDAC 2018 Kongresinde iple çekilen bazı önemli etkinlikler şunlardır:

  • Gala & After Party Ödülleri: Kanada ve uluslararası maden arama ve madencilik endüstrisindeki olağanüstü başarıların kutlandığı prestijli bir etkinlik.
  • Maden Sektörünün Genel Görünümü Yemeği: A. Gary Shilling, "fazla arz dünyasında madencilik ve metal endüstrisi için fırsatları" tartışacak olan bir ekonomik danışman, yatırım danışmanı ve en çok satan yazardır.
  • Öğrenci-Endüstri Ağı Oluşturma Yemeği: Bu resepsiyon tarzı açık büfe öğle yemeği, endüstri profesyonelleri ve akranlarıyla kıymetli bağlantılar kurma olanağı sağlamaktadır.
  • Ticaret Fuarı Resepsiyonu: Teknoloji, ürünler, hizmetler ve madencilik yetki alanlarını tanıtan kuruluşlar da dahil olmak üzere uluslararası ve yerli şirketlerden gelen Kuzey Ticaret Fuarı sergicileri ve katılımcıları ile network kurmak.
  • Büyük Final: Maden arama ve madencilik ile alakalı dünyanın en sıcak kongresindeki olağanüstü dört günün ardından, bu ücretsiz etkinlikte parti zamanı! Dave Murphy Topluluğu canlı performanslarını sergilerken, aksiyonun ve networkün tadını çıkarın.

PDAC, maden arama ve geliştirme toplumunun önde gelen sesidir. Dünyanın dört bir yanındaki 7,500'den fazla üyesiyle PDAC'ın misyonu, küresel olarak sorumlu, canlı ve sürdürülebilir bir maden endüstrisini teşvik etmektir. Sektörün güvenilir temsilcisi olarak PDAC, teknik, operasyon, çevre, güvenlik ve sosyal performans alanlarındaki en iyi uygulamaları teşvik eder.

2018 PDAC Kongresi ile alakalı daha ayrıntılı bilgiye www.pdac.ca/convention adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : http://minexforum.com/en/events/pdac-2018-convention/